THY Hostes Alım Şartları ve Başvurusu 2012 – 2013

-33.427. okundu kişi mi okumuş??-

Hımm.. 3 sene önce yazmışım bu yazımı..

THY yani türk hava yolları 2012- 2013 yılı için şimdiden hazırlık yapmaya başladı.nı yapmak için ilan verdi., şartları, başvurusu

Çalışma ve Sosya Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten işsizleri şaşırtan bir açıklama geldi. Bakan, “100 bin kişilik işçi kadromuz var, başvuran yok” dedi. Bir de madalyonun diğer yüzü var. THY 300 hostes alacağız dedi, 1 hafta içerisinde 100 katı başvuru yapıldı.

Bakan’ın bahsettiği kadrolara başvurulmamasının sebebi muhtemelen maaşlar. Vatandaş işten çok maaşa odaklandı çünkü Türk Havayollarının alacağı hostesler 5 bin TL maaşla iş sahibi olacaklar.

Bakan Faruk Çelik, gelin işsizlikten kurtulun diye herkese çağrı yaptı, karşılık bulamamaktan şikayet etti. Bakan bundan şikayet ederken 30 bin kişinin hostes alımına başvurmasına THY’ye şaştı kaldı. Fiziğine ve güzelliğine güvenenler, uçmayı sevenler başvuru için biribiri ile yarıştı.

Hostesler eylem yaptıkları için işten atılanların yerine alınacak. En çok da maaşı cazip geldi. 4 bin TL aylık gelir, her 3 ayda 1 maaşa yakın ikramiye işsizlerin hayallerini süsledi. Başvuru yapan hostes adayları heyecanla THY’den gelecek haberleri bekliyor.

THY (Türk Havayolları) İşe Alım Süreci Hakkında Bilgi İçin Tıklayın

Lozan.org
3 yorum var ne güzel :)
  • songul el demişki;

    basvuru yapmak ıstıyorum hostes veye kabın memuru olarak lutfen yardımcı olurmusunuz

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    *

    Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>